Jarmark Bożonarodzeniowy w Markach

To już 11 i 12 grudnia

Nie ma co ukrywać, że Święta Bożego Narodzenia zbliżają się dużymi krokami. Co za tym idzie, w Markach znów odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy. Jest to już VI edycja tego wydarzenia. Organizatorzy zapowiadają, że na Jarmarku będzie panowała świąteczna atmosfera. Dodatkowo na każdego, kto przybędzie czeka moc atrakcji. Jarmark będzie trwał przez dwa dni. Pierwszym dniem Jarmarku będzie sobota, 11 grudnia, natomiast drugim niedziela – 12 grudnia.

Skąd ten pomysł?

Dla tych, którzy jeszcze nie słyszeli o Mareckim Jarmarku Bożonarodzeniowym, należy się kilka słów wyjaśnienia. Otóż, być może niektórzy słyszeli o Jarmarku Bożonarodzeniowym w Berlinie? Jest to tradycja nie tylko niemiecka, ale występująca już od lat w całej Europie. Również nasze Marki zdecydowały się na organizację takiego wydarzenia. Zjawisko jarmarków świątecznych staje się coraz powszechniejsze, a to dobrze, bo odrobina radości należy się każdemu.

Co odbędzie się w ramach Jarmarku?

Każdy w ramach Jarmarku będzie mógł nabyć produkty, które przeznaczone są typowo do świętowania Bożego Narodzenia. Każdy z wystawców będzie prezentował swoje towary w domku wystawowym. W ofercie będą dostępne między innymi ozdoby choinkowe, dzieła rękodzielnicze, słodycze, a także inne produkty spożywcze. Poza tym na rodziców z dziećmi czekaj dodatkowa atrakcja. Mianowicie przy specjalnych stanowiskach dorośli i najmłodsi będą mogli wspólnie przygotować świąteczną herbatę, nauczyć się sztuki pakowania prezentów, a także kartki świąteczne.

Na dzieci czeka święty Mikołaj. Każdy, kto odwiedzi Jarmark będzie mógł uraczyć się gorącą herbatą. Marecki Ośrodek Kultury przygotuje specjalne miejsce, gdzie każdy będzie mógł sobie zrobić zdjęcie na tle świątecznych ozdób. Następnie każde zdjęcie będzie składało się na większy projekt artystyczny, którym będzie Gwiazdkowy Portret Marek. Przejedziemy się także Kolejką Świętego Mikołaja, z której dzieci będą mogły skorzystać za darmo.