Taniec złączył pokolenia

Idea wydarzenia

Organizatorzy tzw. międzypokoleniowej potańcówki w Markach poczynili proste założenia. Chodziło o to, aby w ramach jednej imprezy razem mogli się bawić zarówno młodzi jak i starzy. Znaleźli się tacy, co sceptycznie podchodzili po tego pomysłu, natomiast prawa jest taka, że wydarzenie jak najbardziej się udało. Taniec złączył pokolenia.

Jak wyglądała potańcówka?

Impreza odbyła się 12 września, w niedzielę, późnym popołudniem, natomiast miejscem był Park Wolontariuszy. Organizatorzy nie ukrywali zdziwienia frekwencją. Nie zabrakło nie tylko osób młodych, ale także starszych, którzy wykazywali się bardzo dużym zaangażowaniem. Co ciekawe, jeszcze przed samą organizacją pomysł potańcówki zrodził się wśród mieszkańców Marek. Tego dnia nie zabrakło dobrej pogody. Organizatorzy zadbali o to, aby klimat wydarzenia przypominał nadmorską miejscowość i tak też się stało. Potańcówkę zorganizował Wydział Aktywności Lokalnej CAF3.

Uczestnicy świetnie się bawili

W stwierdzeniu, że potańcówka złączyła pokolenia nie ma krzty przesady. Tańczyły osoby dorosłe, starsze, ale również dzieci i młodzież. DJ na tę okazję przygotował na tyle różnorodną muzykę, że pasowała ona do każdego gustu. A i przedstawiciele różnych pokoleń mogli zapoznać się z upodobaniami muzycznymi innych pokoleń. Jednakże taniec to nie wszystko. Bardzo wiele osób skorzystało z fotobudki, gdzie robiło sobie zdjęcia z nadmorskim akcentem. Dzieci zaangażowały się w zabawę malowania sztucznych rybek, natomiast potem powiesiły je przy Placu NIVEA.

Wydarzenie pełne atrakcji

Chętni mogli podziwiać występ zespołu Acro Dance. Na scenie zaprezentowały się dziewczynki, które uczą się tańca. Młode tancerki wprawiły w podziw publikę swoimi popisami. Pomocni w organizacji potańcówki byli wolontariusze ze świetlicy „Chata” oraz harcerze z 62. Szczepu Harcerskiego „Polanie” im. króla Bolesława Chrobrego. Nie należy również zapominać o druhach z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz obsłudze technicznej, która stanęła na wysokości zadania.