Ostatnia niedziela września w Markach

XVI Spartakiada Rodzinna

Jeszcze nie tak dawno wszyscy zastanawialiśmy się nad tym, jak spędzić końcówkę wakacji. Szukaliśmy różnych wydarzeń oraz miejsc, które można zwiedzić. Niektórzy decydowali się na pozostanie w mieście, natomiast inni na wyjazdy. Tymczasem kończy się pomału wrzesień, jesień już się zaczęła, ale problem powrócił. Jak spędzić ostatni weekend września? Na pewno wielu mieszkańców Marek nie zna jeszcze odpowiedzi na to pytanie, natomiast my znamy odpowiedź. Sposobem na atrakcyjny, aktywny i zarazem zabawny czas spędzony w niedzielę jest XVI Spartakiada Rodzinna. Organizatorzy podkreślają, że wydarzenie będzie sprzyjać aktywności oraz kreatywności.

Warto przyjść

Organizatorzy XVI Spartakiady Rodzinnej pod nazwą CZAT zachęcają do przyjścia w ostatnią niedzielę września, natomiast miejscem będzie stadion Marcovii. Jest to przy ul. Wspólnej 12, natomiast godzina rozpoczęcia to 13:00. Dla formalności – ostatnią niedzielą tego miesiąca jest dzień 26 września. Wydarzenie ma charakter sportowy, kulturalny i edukacyjny. A co oznacza nazwa? Jest to pewien skrót, którego rozwiniecie to: CZadowo, Aktywnie, Twórczo. To bardzo zachęca. Na pewno warto przyjść i wziąć udział w tym wydarzeniu.

Cel projektu

Od początku istnienia Spartakiada Rodzinna zakładała łączenie pokoleń, natomiast w tym roku pojawił się też inny cel. Chodzi o połączenie wydarzenia z projektem Marki (Nie)znane. W efekcie mieszkańcy Marek mogą dowiedzieć się, że wiele sprawunków takich jak zrobienie zakupów czy skorzystanie z usług można załatwić w naszym mieście. Niekonieczne jest zatem jeżdżenie do innych miast w tym celu. W wydarzenie aktywnie zaangażują się lokalni przedsiębiorcy.

W ramach wydarzenia organizatorzy zaplanowali występy i koncerty, natomiast nie zabraknie też atrakcji na dzieci. Mowa tu o dmuchańcach, wacie cukrowej oraz malowaniu twarzy. Będą też pokazy ratownictwa czy konkurs „Sportowa Rodzina Roku”. Pod koniec wszystkich czeka ognisko z niespodzianką.