Dzieje się w ten weekend

Ostatni weekend września w Markach

Już od piątku w mieście Marki dzieje się wiele, a i sobota już dobiega końca. Ci, którzy zdążyli na pewno świetnie się bawili, natomiast ci, którzy nie zdążyli mają jeszcze okazję wybawić się w niedzielę. Co działo i dzieje się w Markach w ostatni weekend września?

Piknikowy piątek

W piątek, 24 września każdy mógł wziąć udział w pikniku rodzinnym, natomiast organizatorem była Fundacja Otwarte Serce. Początek imprezy miał miejsce o godz. 17:30. Na miejscu nie zabrakło występów artystycznych zespołu muzycznego FOS. Całość przedsięwzięcia odbyła się w ramach większego projektu pod nazwą Fundacja ON-Air vol 3., natomiast miejscem była ul. Spokojna 9.

Artystyczna sobota

W sobotę, 25 września każdy mógł uczestniczyć w artystycznym przedsięwzięciu „Briggs! Help us with caps”. Każdy mógł w ramach wydarzenia potańczyć oraz podziwiać wspaniałe występy artystyczne. Miejscem eventu był parki miejski, natomiast godzina rozpoczęcia to 14:00. Wydarzenie połączyło przyjemne z pożytecznym. W trakcie trwania występów każda osoba chętna mogła przekazać dowolną sumę pieniędzy na leczenie potrzebującego mieszkańca Marek.

O godz. 18:00 oraz o godz. 21:00 na scenie MCER aktorzy rozpoczęli grę spektaklu „Klimakterium 2.” Sztuka opowiada wspólne losy podstarzałych bohaterek, natomiast są one tzw. „dziarskimi babciami”. W tej odsłonie bohaterki spotykają się w knajpie i komentują zastaną rzeczywistość. Sztuka dorobiła się już opinii kultowej.

Niedziela na sportowo i filmowo

Jutro, w niedzielę 26 września czeka nas kolejna edycja rodzinnej spartakiady. Miejscem spotkania będzie stadion Marcovii przy ul. Wspólnej 12, natomiast godzina rozpoczęcia to 13:00. Nie zabraknie mnóstwa atrakcji dla dzieci i dorosłych. Będzie można podziwiać występy artystyczne oraz smacznie zjeść, natomiast wszystko zwieńczy ognisko, na którym nie zabraknie niespodzianki dla uczestników.

O godz. 17:00 chętni będą mogli zobaczyć videopremierę „Nowego Jorku 1953”. Jest to monodram o Sylvii Plath.