Zabawa na koniec lata

Ostatni weekend wakacji

Dla wielu mieszkańców Marek, zwłaszcza dla dzieci ostatni weekend wakacji zbliża się wielkimi krokami. Jednakże nie każdy ma plany na sobotę, 28 sierpnia oraz na nadzielę 29 sierpnia. Ale to nic nie szkodzi. Podpowiadamy gdzie i w jaki sposób można spędzić końcówkę sierpnia.

Kolory i piłka nożna

Sobota, 28 sierpnia. Jeżeli ktoś jest spragniony rozrywki już od samego rana, to może już o godz. 9:00 odnaleźć się w roli kibica. Na ulicy Wspólnej 12 znajdują się cztery boiska, na których małoletni piłkarze rozegrają łącznie 16 meczy w ramach Memoriału im. Bogdana Króla. Szykuje się nam zatem mały turniej, natomiast w tej chwili która drużyna z rocznika 2010 okaże się w tej rywalizacji najlepsza.

Nieco później, bo o godz. 14:00 w Parku Miejskim rozpocznie się święto kolorów Holi. Jest to świetna zabawa zarówno dla dzieci jak i dorosłych, natomiast ci, którzy nie wiedzą o co w niej chodzi nie powinni zakładać ubrań eleganckich oraz wyjściowych. Podczas święta kolorów w górę wzbijają się kolorowe proszki, co następuje co każde pół godziny. Opadłszy na zebranych zmieniają ich wygląd. Tym razem organizatorzy przygotowali aż 9 kolorów, natomiast impreza potrwa do godz. 18:00.

Kolarstwo oraz zabawa w parku miejskim

Niedziela, 29 sierpnia. Wówczas ci, którzy lubią jeździć na rowerze mogą się sprawdzić w LOTTO Poland Bike Marathon. Start będzie miał miejsce w miasteczku rowerowym przy ulicy Grunwaldzkiej, natomiast każdy może się sprawdzić w najdogodniejszym dla niego dystansie. Ci, którzy chcą pojeździć tylko dla zabawy zapewne wybiorą trasę fan o długości 9 km. Jeżeli ktoś chce się zmęczyć, ale nie za bardzo może pojechać trasą mini – 28 km, natomiast na najbardziej wytrwałych czeka trasa max, licząca sobie aż 56 km.

O godz. 14:00 w Parku Miejskim rozpocznie się ostatnia część wydarzenia „Marki Włącz się na wakacje”. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci oraz dorosłych. Na miejscu będą dmuchańce, wata cukrowa, koncerty oraz warsztaty plastyczne.