Kolejne drogi czeka remont

Trwają przetargi

Liczne inwestycje w Markach najczęściej dotyczą modernizacji lub budowy dróg. Liczba tych przedsięwzięć robi wrażenie, natomiast władze miasta na tym nie poprzestają. Obecnie odbywają się przetargi na przebudowę kolejnych ulic. Swoje propozycje firmy mogą składać do 22 września, natomiast modernizacja dotyczy ulic Koszalińskiej, Słupeckiej, Sadowej i Kołobrzeskiej. Jeżeli chodzi o to, co miasto oczekuje to jest to budowa kanalizacji deszczowej oraz wykonanie nowej nawierzchni. W związku z tym drugim punktem modernizacja czeka same drogi, a także chodniki oraz ciągów pieszo-jezdnych. O tym, kto wygra przetarg zadecyduje cena oraz okres gwarancji i rękojmi.

Należy przy tym przypomnieć, że to nie jedyne przetargi, do których można przystąpić. Urząd Miasta Marki zaprasza przedsiębiorców do składania propozycji jeszcze w dwóch postępowaniach drogowych. Pierwszym z nich jest przetarg na ułożenie nakładek asfaltowych. W całości dotyczy to ulic Pałacowej i Jasińskiego, natomiast częściowo: Billewiczów oraz Hallera. Drugi przetarg dotyczy przebudowy ulicy Kościelnej.

Póki co trwa realizacja zadań z innego przetargu. Chodzi tu o nałożenie nakładek na ulicach Batalionów Chłopskich oraz Maratońskiej – w całości, natomiast częściowo: ul. Długa, Skorupki i Olimpijska.