Kto wygra przetarg?

Sześciu konkurentów

W ogłoszonym przez władze miasta Marki przetargu na modernizację ulic Koszalińskiej, Słupeckiej, Sadowej i Kołobrzeskiej bierze udział aż sześć firm. Jest aż tylu chętnych przedsiębiorców do zostania wykonawcą inwestycji. Miasto będzie po kolei rozważać każdą propozycję. Bardzo ważne są aspekty merytoryczne i formalne, natomiast decydujące będą cena, okres gwarancji i rękojmi. Samorząd miasta Marki wstępnie chce maksymalnie przeznaczyć na remont wyżej wymienionych ulic 4,07 mln złotych, natomiast może przeznaczyć mniej. Najtańsza spośród zgłoszonych propozycji opiewa na kwotę blisko 3 mln, jednak nie znaczy to, że to ona wygra. Rozstrzygnięcie przetargu wciąż trwa.

Kolejne przetargi

Już 30 września, w czwartek władze miasta Marek ogłoszą kolejny przetarg. Będzie to już trzeci z kolei przetarg na inwestycję, polegającą na nałożeniu nakładek asfaltowych. Ulicami, których dotyczy modernizacja są: Szydłowiecka, Długosza, Żółkiewskiego, Ceglana, Podgórska, Szkolna i Poznańska.

Trzeci przetarg, nie oznacza, że dwa poprzednie się nie udały. Wręcz przeciwnie. Miasto miało taki plan, aby ogłaszać przetargi stopniowo, celem wyboru wykonawców na poszczególne etapy. I tak pierwszy przetarg wygrała firma Strabag. Jej pracownicy obecnie modernizują Strugę oraz Czarną Strugę. Zwycięzcą drugiego przetargu zastało przedsiębiorstwo Benevento, natomiast ono zajmuje się obecnie ul. Pałacową, Jasińskiego, Billewiczów oraz Hallera. Wszystkie prace dotyczą wspomnianych nakładek.