Można wylicytować nieruchomość

Licytacja w październiku

Osoby, które posiadają większe zasoby gotówkowe i potrzebują dodatkowej nieruchomości często rozpatrują wiele możliwych opcji. W dużej mierze dotyczy to firm i przedsiębiorców, natomiast czasem trafia się osoba fizyczna. W grę wchodzi wówczas kilka rozwiązań. Można np. pokusić się o wzięcie kredytu, ale to utrudnione, gdy chociażby ma się na głowie inne zobowiązania. Innym rozwiązaniem jest zakup nieruchomości za gotówkę. Niestety tutaj często ceny okazują się zbyt wysokie. Jednakże istnieje jeszcze trzecia droga. Mowa tu o licytacji, na drodze której za atrakcyjną kwotę można nabyć przynajmniej część sporej posiadłości. Taka najbliższa licytacja odbędzie się w Markach w październiku bieżącego roku.

Szczegóły licytacji

Licytacja odbędzie się dnia 22 października o godz. 11:05, natomiast zaprasza na nią komornik sądowy. Jest to pierwsza licytacja komornicza, która odbędzie się na podstawie art. 953 kodeksu postępowania cywilnego. Miejscem licytacji jest Sąd Rejonowy w Wołominie przy ul. Prądzyńskiego 3A, natomiast przedmiotem licytacji jest 2/4 części nieruchomości. Czyli jest to połowa domu typu bliźniak. W skład nieruchomości wchodzą sień, hall, kuchnia, pięć pokoi, dwie łazienki, garaż oraz kotłownia, natomiast łączna powierzchnia to 218,7 m2. Nieruchomość leży przy ul. Zachodniej 5A.

Jest to spora nieruchomość, a cena wywoławcza jest dla niej bardzo atrakcyjna. Wynosi bowiem 162 150 złotych. Każdy, kto chce wziąć udział w licytacji powinien wpłacić rękojmię w wysokości 21 620 złotych, natomiast termin płatności to 21 października. Rękojmię należy składać w gotówce lub na książeczce oszczędnościowej. Można również dokonać bezpośredniego przelewu na konto komornika. Do licytacji mogą przystąpić te osoby, które posiadają zezwolenie organu państwowego. Licytant zobowiązany jest mieć przy sobie oryginał dokumentu poświadczający jego ustrój majątkowy. Chętni mogą oglądać nieruchomość w dni powszechnie od godz. 18:00 do godz. 20:00.