Bezpłatna mammografia dla kobiet w Zielonce już 25 listopada!
Dla kobiet w wieku od 45 do 74 lat w Zielonce otwiera się wyjątkowa okazja na zadbanie o swoje zdrowie. Już 25 listopada, bez konieczności posiadania skierowania, można będzie skorzystać z darmowych badań mammograficznych. Nowotwór piersi to najczęściej diagnozowany rodzaj raka u kobiet, który na początku rozwija się bezobjawowo. Wykryty na wczesnym etapie, daje jednak duże szanse na wyleczenie. Dlatego kluczowe jest regularne wykonywanie badań profilaktycznych.
Lokalizacja i czas akcji
Mobilna pracownia mammograficzna Lux Med zawita na Placu Jana Pawła II w Zielonce 25 listopada, w godzinach od 10:00 do 16:15. To idealna okazja, by bez zbędnej zwłoki zatroszczyć się o zdrowie i zaplanować badanie.
Metody rejestracji
Aby skorzystać z badania, można zarejestrować się na kilka sposobów. Dostępna jest rejestracja telefoniczna pod numerami: 22 880 90 80 (*3), 58 666 24 44 oraz 663 324 560. Możliwe jest również skorzystanie z formularza elektronicznego lub rejestracja przez Internetowe Konto Pacjenta.
Kto może skorzystać i jak często?
Program badań jest skierowany do kobiet w wieku 45-74 lat. Badania dla tej grupy wiekowej zaleca się wykonywać co 24 miesiące, z wyjątkiem osób, które miały wcześniej zdiagnozowane złośliwe zmiany nowotworowe. Dla tych kobiet, które zakończyły leczenie raka piersi i są po 5-letnim okresie monitorowania, badania wykonuje się co 12 miesięcy. Identyczny harmonogram dotyczy kobiet będących w trakcie uzupełniającej terapii hormonalnej po upływie 5 lat od operacyjnego leczenia raka piersi.
Regularne badania mammograficzne mogą uratować życie wielu kobietom, dlatego nie warto odkładać ich na później. Korzystając z oferowanych możliwości, można zadbać o swoje zdrowie w sposób odpowiedzialny i świadomy.
Źródło: facebook.com/Zielonka.Miasto

Wołomin w walce z nowotworami: Mikołajkowa akcja zdrowotna przyciąga tłumy
Ząbki ogłaszają konkurs na program wsparcia dla nastolatków z depresją
Zielonka zyskała dwa nowe defibrylatory – łącznie już 9 na ulicach!
Ponad milion złotych na modernizację szpitala w Wołominie!
Wąsy w akcji: mieszkańcy Marek biegają dla zdrowia i zabawy!
Bezpłatne mammografie dla kobiet w Warszawie i Ząbkach – skorzystaj z okazji!