Nadchodzące wydarzenia kulturalne

Co się wydarzy w Markach?

Listopad to miesiąc, kiedy we znaki dają się przysłowiowe długie, jesienne wieczory. Cóż w tym czasie robić? Kiedy nie można za bardzo spędzać czasu na dworze, szukamy alternatyw. Jak głosi tekst znanej piosenki „w czasie deszczu dzieci się nudzą”, jednakże jak się okazuje nie tylko dzieci. Czy w Markach w najbliższym czasie odbędą się wydarzenia kulturalne, w których będą mogli wziąć dorośli i dzieci? Jak najbardziej. Poniżej prezentujemy dwa nadchodzące eventy.

Wydarzenie dla dzieci

Teatr WARIACJA zaprasza wszystkie dzieci do obejrzenia spektaklu pod tytułem „Z dynią w herbie”. Miejscem wydarzenia będzie Miejski Ośrodek Kultury, natomiast data to 14 listopada, niedziela. Przedstawienie to opowieść o fikcyjnym królestwie dyni. W tym wyimaginowanym państwie ludzie wiodą życie radośnie i beztrosko. Jednakże w pewnym momencie pojawia się mocny wątek kryminalny. Dynie są najważniejszym warzywem w królestwie, natomiast pewnego dnia zaczynają znikać. Okazuje się, że ktoś te dynie wykrada, a następnie zjada. Rozpoczyna się śledztwo. „Z dynią w herbie” to sztuka z gatunku przygody detektywistycznej, ale okraszona jest też bardzo sporą dawką humoru. Przedstawienie rozpocznie się o godz. 15:00, natomiast wstęp jest bezpłatny.

Wydarzenie dla dorosłych

Wszystkich dorosłych zapraszamy na spotkanie autorskie z Szymonem Wróblem. Wydarzenie odbędzie się 23 listopada o godz. 18:00. Spotkanie organizuje Biblioteka Publiczna Miasta Marki, natomiast miejscem eventu jest Centrum Aktywności Fabryczna 3. Spotkanie autorskie ma tytuł „Humorem i (u)Śmiechem – znakomici bohaterzy i niezwykłe historie”.

W książce Szymona Wróbla pod tytułem „Humorem i (u)Śmiechem” znajdziemy historie nietuzinkowych postaci, znanych w całej Polsce. Mowa tu o przedstawicielach świata nauki, aktorstwa czy kabaretu. Wśród nazwisk, które występują w publikacji można wymienić profesora Jana Miodka, Joannę Kołaczkowską, Abelarda Gizę czy Annę Dymną. Nie zabrakło również takich nazwisk jak Artrur Andrus czy Krzysztof Skiba.