Marki – przegląd nowości

Co ostatnio się wydarzyło?

Nie każdy ma czas na to, aby na bieżąco śledzić wydarzenia w Markach. Ludzie ciężko pracują, natomiast po pracy chcą odpocząć. Oddają się swojemu hobby, zainteresowaniom, inni poświęcają czas wolny rodzinie. Jednakże wiele z tych chciałoby mieć możliwość śledzenia na bieżąco tego, co dzieje się w Markach. Dlatego też przygotowaliśmy krótki przegląd aktualności z ostatniego czasu.

Kolejne wydarzenie dla seniorów

Nie tak dawno w Markach odbyła się potańcówka, która łączy pokolenia, a już na seniorów czeka kolejny event. Mowa tu o inauguracji sezonu w klubie seniora, co odbędzie się już 16 września w czwartek o godz. 16:00. W Mareckim Domu Kultury odbędzie się koncert piosenek Krzysztofa Krawczyka pod tytułem „Parostatkiem w piękny rejs”. Wykonawcą utworów będzie Jarosław Panfil. Jest to pierwsze spotkanie w tym sezonie w klubie seniora, natomiast liczba miejsc jest ograniczona. Możliwa rezerwacja telefoniczna.

Teraz coś dla dzieci

Było wydarzenie dla seniorów, a teraz atrakcja dla dzieci. Mowa tu o konkursie plastycznym. Jego nazwa to „Marki (nie)znane”, natomiast organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 2. Celem konkursu jest przybliżenie piękna Marek i okolic. Mowa tu o zabytkach gminy i miasta, natomiast celem jest również rozwijanie wrażliwości na piękno przyrody. Równie istotne w tym aspekcie jest kształtowanie postawy twórczej uczniów szkół podstawowych, natomiast pociąga to za sobą również promocję miasta. Tematem przechodnim są miejsca znane i nieznane w Markach. Prace może nadsyłać najpóźniej do 23 września, natomiast format to A4 albo A3. Są trzy kategorie wiekowe: klasy 1-3, klasy 4-6, oraz klasy 7-8. Ogłoszenie wyników prac nastąpi 26 września. Szczegóły oraz regulamin znajdują się na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 2.

Co słychać w inwestycjach?

We wtorek, 14 września władze Marek podpisały umowę z firmą Benevento na ułożenie nakładek asfaltowych. Firma wygrała przetarg, natomiast remont dotyczy ulic Pałacowej, Billewiczów, Jasieńskiego i Hallera. Według władz miasta Benevneto zaproponowało najkorzystniejszą cenowo ofertę, natomiast inwestycja ma się zakończyć w ciągu 45 dni. Warto dodać że jest to druga umowa podpisana ze zwycięzcą przetargu. Pierwszą podpisała firma Strabag, która obecnie remontuje ulice Batalionów Chłopskich, Maratońską, Skorupki, Długą oraz Olimpijską.