Młodzi poeci z Radzymina oczarowali podczas Wieczoru Poetyckiego
W marcu odbyło się wyjątkowe wydarzenie, które przyciągnęło uwagę miłośników literatury i muzyki. W Radzyminie, w malowniczym Domek Ogrodnika, odbył się Wieczór Poetycki, podczas którego młodzi twórcy mieli okazję zaprezentować swoje talenty. Spotkanie nie tylko umożliwiło młodzieży wyrażenie siebie poprzez słowo pisane, ale także dało szansę na odkrycie nowych interpretacji poezji, dzięki występom uczniów specjalizujących się w poezji śpiewanej. To wszystko stanowiło tło dla wydania tomiku poezji zatytułowanego „Za uchylonym oknem”, którego publikacja została zrealizowana przy wsparciu finansowym Gminy Radzymin.
Wyjątkowi goście i wsparcie lokalnych władz
Wieczór Poetycki zgromadził wielu znamienitych gości. Wśród nich znaleźli się Dorota Łoboda, posłanka na Sejm RP z Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, oraz Krzysztof Dobrzyniecki, Zastępca Burmistrza Radzymina. Obecność takich osobistości, jak Christopher Siemieński, uznany autor literatury dziecięcej i młodzieżowej, dodała prestiżu całemu wydarzeniu. Patronat nad spotkaniem objął Krzysztof Chaciński, Burmistrz Radzymina, co podkreśliło znaczenie tego rodzaju inicjatyw w rozwoju młodych talentów.
Kreatywność młodych twórców
Podczas spotkania młodzi artyści zaprezentowali swoje utwory, które wyróżniały się oryginalnością i szczerością. Ich wrażliwość i umiejętność wyrażania emocji poprzez poezję przyciągnęły uwagę wszystkich obecnych. Wykonania poezji śpiewanej dodały tekstom głębi i nowego wymiaru, co spotkało się z entuzjastycznym odbiorem publiczności. Takie wydarzenia są doskonałą okazją do promocji młodych talentów oraz rozwijania zainteresowania literaturą i muzyką wśród młodzieży.
Perspektywy na przyszłość
Wieczór Poetycki w Radzyminie to nie tylko okazja do zaprezentowania twórczości, ale także ważny krok w kierunku budowania społeczności artystycznej w regionie. Organizatorzy już teraz zapowiadają kolejne edycje, które mają na celu dalsze wspieranie młodych twórców i promowanie lokalnej kultury. Współpraca z władzami i obecność znanych postaci ze świata literatury tylko potwierdzają, jak istotne jest to wydarzenie dla rozwoju artystycznego i kulturalnego Radzymina.
Źródło: facebook.com/GRadzymin

Wakacyjne dyżury w przedszkolach: zapisy ruszają 4 maja 2026 r.
Muzyczna wyprawa bez biletu – koncert pełen przygód w Markach!
Nowe skrzyżowanie Fabryczna / Piłsudskiego w Markach otwarte przed długim weekendem!
Młodzi tancerze zachwycają podczas IX Mazowieckiej Ligi Tanecznej w Ząbkach
Zielonka szykuje się na otwarcie nowego żłobka dla maluchów!
Elektryczne Jamowanie w Wołominie: Niezapomniane Dźwięki w Starej Elektrowni