Skip to content
Marki Online

Marki Online

  • Aktualności
  • Turystyka
    • Co warto zobaczyć w Markach
      • Fabryka Briggs and Posselt
      • Pałacyk Briggsów
      • Rezerwat przyrody Horowe Bagno
      • Kościół św. Izydora Oracza
      • Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego
      • Jezioro Czarne
      • Osiedle robotnicze Briggsów
      • Dom Mikołaja Ciurlionisa
    • Atrakcje dla dzieci w Markach
      • Sala zabaw JU-HU w Markach
      • Park linowy w Markach
      • Fun Park Digiloo w Warszawie
      • Park Rozrywki Julinek
    • Zabytki Marek
      • Czerwony Dwór
    • Najciekawsze atrakcje powiatu wołomińskiego
      • Kościół Świętej Trójcy
      • Muzeum Motoryzacji i Techniki
      • Rezerwat „Łosiowe Błota”
      • Glinianki Zielonka
      • Skansen Kultury Ludowej i Ziemiańskiej w Kuligowie
      • Pomnik Lokomotywy Hutnik 4010
      • Zespół Dworski w Jadowie
  • Budownictwo i inwestycje
  • Imprezy
  • Edukacja
  • Sport
  • Pozostałe
  • Blog
  • Kontakt
  • Bezpieczeństwo i służby
  • Miasto
  • Ochrona środowiska

W Warszawie liczne mandaty za używanie zakazanych pieców i nieekologicznego opału

Kamila Kalinowska 15 grudnia 2023
1667

W ciągu pierwszego miesiąca sezonu grzewczego, warszawska straż miejska została zasypana pracą. Funkcjonariusze, którzy sprawdzają rodzaj pieców używanych przez mieszkańców stolicy oraz rodzaj używanego opału, wystawili już prawie 100 mandatów. Kara za wykorzystywanie tak zwanych „kopciuchów” może wynosić nawet do pięć tysięcy złotych. Jeszcze surowiej są karane osoby utrudniające pracę straży miejskiej.

Począwszy od stycznia tego roku na terenie województwa mazowieckiego nie wolno użytkować tzw. „kopciuchów”, a więc kotłów bezklasowych (kocioł poniżej klasy 3 lub nieposiadający tabliczki znamionowej oraz informacji w dokumentacji kotła). Niemniej jednak, od 1 października tego roku w Warszawie obowiązuje jeszcze bardziej surowe ograniczenie – zakaz palenia węglem w domach.

Od początku października do 10 listopada straż miejska przeprowadziła 495 kontroli nieruchomości, które miały na celu wykrycie tzw. „kopciuchów”. Jak informuje referat prasowy Straży Miejskiej, funkcjonariusze nałożyli 60 mandatów karnych oraz zastosowali 39 pouczeń lub poleceń wynikających z artykułu 334 ustawy o ochronie środowiska, które dotyczą niewywiązywania się z ograniczeń, nakazów lub zakazów określonych w uchwale sejmiku województwa.

Continue Reading

Poprzedni: Kolejny gigant motoryzacyjny z Chin, BAIC, zadebiutował na polskim rynku samochodowym
Kolejny: Kibic Legii Warszawa wpadł do kanału spiesząc się na mecz

Powiązane wpisy

Nie zostawiaj jedzenia w miejscach publicznych – to wykroczenie!
  • Ekologia
  • Ochrona środowiska
  • Wykroczenia

Nie zostawiaj jedzenia w miejscach publicznych – to wykroczenie!

Kamila Kalinowska 28 kwietnia 2026 95
Zespół Szkół nr 3 wprowadza zielone innowacje w projekcie „Szkoła przyjazna klimatowi 2.0”
  • Edukacja
  • Ochrona środowiska

Zespół Szkół nr 3 wprowadza zielone innowacje w projekcie „Szkoła przyjazna klimatowi 2.0”

Kamila Kalinowska 16 kwietnia 2026 140
Wołomin stawia na ekologię: nowa era dla szkół przyjaznych klimatowi
  • Edukacja
  • Ochrona środowiska
  • Projekty społeczne

Wołomin stawia na ekologię: nowa era dla szkół przyjaznych klimatowi

Kamila Kalinowska 25 marca 2026 162
Warsztaty dla nauczycieli i uczniów w ramach projektu „Szkoła przyjazna klimatowi 2.0” już wkrótce!
  • Edukacja
  • Ochrona środowiska

Warsztaty dla nauczycieli i uczniów w ramach projektu „Szkoła przyjazna klimatowi 2.0” już wkrótce!

Kamila Kalinowska 8 marca 2026 195
Nowe strategie transportowe: tańsze i wygodniejsze podróże po mieście
  • Miasto
  • Transport

Nowe strategie transportowe: tańsze i wygodniejsze podróże po mieście

Kamila Kalinowska 21 stycznia 2026 392
PKP Polskie Linie Kolejowe podpisują umowę na projekt nowej trasy kolejowej Zegrze-Przasnysz o wartości 32,5 mln zł
  • Aktualności
  • Budownictwo i inwestycje
  • Miasto

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisują umowę na projekt nowej trasy kolejowej Zegrze-Przasnysz o wartości 32,5 mln zł

Kamila Kalinowska 7 kwietnia 2025 1386

Zobacz

Ponad 12 milionów złotych na rewitalizację serca Wołomina!
  • Fundusze europejskie
  • Rewitalizacja

Ponad 12 milionów złotych na rewitalizację serca Wołomina!

Kamila Kalinowska 25 czerwca 2026 9
W Wołominie rusza ambitny projekt rewitalizacji, który otrzymał ponad 12 milionów złotych dofinansowania. Przedsięwzięcie obejmuje odnowienie Placu 3 Maja oraz kamienicy przy ul. Kościelnej 34.... Czytaj dalej
Nie czekaj na urlop — regularne badania piersi ratują życie!
  • Profilaktyka
  • Zdrowie

Nie czekaj na urlop — regularne badania piersi ratują życie!

Mammobus w Wołominie – bezpłatne badania dla kobiet już 6 lipca!
  • Health
  • Hospital

Mammobus w Wołominie – bezpłatne badania dla kobiet już 6 lipca!

Ząbki rekrutują do Referatu Oświaty!
  • Wydarzenia
  • Zatrudnienie

Ząbki rekrutują do Referatu Oświaty!

Nowy autobus do Dworca Wschodniego – Ząbki zyska lepszą komunikację!
  • Komunikacja
  • Transport
  • Wydarzenia

Nowy autobus do Dworca Wschodniego – Ząbki zyska lepszą komunikację!

© 2022 - Marki Online