Szkołę czeka rozbudowa

Rada Miasta podjęła decyzję

Szkoła Podstawowa nr 3 w Markach jest placówką, którą z całą pewnością można określić mianem kuźni młodych umysłów. Jest to jedna ze szkół, które w naszym mieście cieszą się poważaniem rodziców. Jednakże ostatnio pojawił się pewien problem. Chodziło o to, że budynek szkolny nie był kompatybilny z liczbą uczniów. Dlatego też sprawa trafiła do Rady Miasta Marki. Radni rozmawiali, obradowali oraz dyskutowali nad rozwiązaniem, aż w końcu 25 sierpnia w środę podjęli decyzję. Wszyscy jak jeden mąż przyjęli uchwałę „w sprawie przekształcenia Szkoły Podstawowej nr 3 im. Pomnik Zwycięstwa 1920 r. w Markach”.

Co zmieni uchwała?

Uchwała wprowadza w życie realizację inwestycji, która polega na przejęciu budynku po dawnej Szkole Podstawowej nr 4 przy ulicy Dużej 3. Będą tam uczęszczać dzieci z klasy VII oraz VIII. Razem tych klas jest 13, natomiast liczba uczniów wynosi 300. Przenosiny ostatnich klas do tego budynku jest konieczne, ponieważ, gdyby wszyscy uczniowie zostali w Budynku przy ulicy Pomnikowej, wówczas zajęcia lekcyjne musiałby się odbywać codziennie od godz. 7:00 do godz. 20:30.

Budynek po Szkole Podstawowej nr 4 przeszedł remont, natomiast wcześniej przez 2 lata nikt z niego nie korzystał. Budynek jest wyposażony w meble, urządzenia oraz sprzęt, który jest niezbędny do nauki siedmio- i ośmioklasistów. Znajduje się tam 14 izb lekcyjnych, salka do ćwiczeń gimnastycznych, biblioteka oraz świetlica. Nie zabrakło także gabinetu pielęgniarskiego, gabinetu psychologiczno-pedagogicznego oraz pomieszczeń dla administracji szkolnej. Ponadto każda izba lekcyjna wyposażona jest w monitor o przekątnej 65-cali. Sprzęt ten jest interaktywną pomocą dydaktyczną dla nauczycieli. W izbach, gdzie będą się odbywać lekcje biologii, fizyki, chemii, geografii oraz informatyki również znajduje się nowoczesny sprzęt.

Przenosiny klasy VII i VIII do nowego budynku to pomysł, który zatwierdził Mazowiecki Kurator Oświaty. Dzieciom w nowym budynku nie zbraknie wyżywienia – zadba o to kuchnia Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego.